Święto Książki Dziecięcej w Galerii Książki

Laureatką 29. Ogólnopolskiej Nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego została Katarzyna Wasilkowska za książkę pt. „Już, już!”. Werdykt jury został ogłoszony
w piątek 7 października na uroczystej Gali w Galerii Książki. Jury wyróżniło również książki pt. „Ja, Majka” Rafała Witka oraz książkę pt.”Pies Kolumba” Piotra Rowickiego.

Święto Książki Dziecięcej w Galerii Książki to kilka niezapomnianych dni spotkań
z autorami książek i ich twórczością oraz możliwość zakupu nominowanych i nagrodzonych książek. Już 5 października klasa 2b wzięła udział w spotkaniu z krakowską pisarką książek dla młodszych dzieci – Melanią Kapelusz, która promowała swoją  książkę pt.”Mitologia. Przygody słowiańskich bogów” i cierpliwie odpowiedziała na setkę pytań ciekawskich czytelników. Kolejnego dnia uczniowie klasy 3a wzięli udział w warsztatach literacko-rękodzielniczych. Inspirując się nominowaną do nagrody książką Marcina Przewoźniaka pt.”Zabójcze pierogi. Mama w occie. Tom 1″ dzieci tworzyły i pięknie ozdabiały przepisy kulinarne w specjalnie w tym celu przygotowanych zeszytach. Uczestnicy warsztatów zdobyli wiele inspiracji do praktycznego wykorzystania w kuchni.

Na uroczystą Galę rozdania nagród zostali zaproszeni uczniowie klas 3a i 3b. Uczniowie poznali nagrodzonych pisarzy oraz przedstawione im zostały wszystkie nominowane książki wraz z ich filmowymi recenzjami z udziałem Koziołka Matołka. Obejrzeli spektakl pt.”Krawiec Niteczka” przygotowany przez Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Kilkoro uczniów zostało zaproszonych do statystowania w tym spektaklu, co było dla nich bardzo przyjemnym epizodem aktorskim.

Po Gali uczniowie klas 4a, 4b, 5a i 5b wzięli udział w spotkaniu autorskim z Rafałem Witkiem, pisarzem obdarzonym wielką charyzmą i humorem.  Wielu uczniów zaopatrzyło się w nowe książki i „upolowało” autografy pisarzy.

Warto skorzystać z tak interesującej oferty, która zostanie dzieciom na długo w pamięci. Dziękujemy Galerii Książki za zaproszenie.