„Każdy inny wszyscy równi”

Klasa I a w roku szkolnym 2022/2023 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno- Społecznym „Każdy inny wszyscy równi”, projekt ten ma na celu uwrażliwienie dzieci na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W ostatnią niedzielę września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących. Dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy na temat osób niesłyszących. Uczyły się podstawowych zwrotów takich jak: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję w języku migowym. Próbowały także migać swoje imię w polskim alfabecie migowym. Podczas zajęć uczyliśmy się także piosenki „Jabłuszko Rumiane” z elementami języka migowego. Dzieci były bardzo zainteresowane i chętnie uczestniczyły w zajęciach.