Niezłe Ziółka

W słoneczny jesienny poranek klasa 1a wyruszyła na swoją pierwszą klasową wycieczkę. Dzieci odwiedziły gospodarstwo „Niezłe Ziółka” w Mikołowie. Niezwykle miła i cierpliwa pani Agnieszka poprowadziła warsztaty, na których każdy sadził swoją roślinkę, ciekawie opowiadała o zwierzętach, które mieszkają w gospodarstwie (owce, kucyk, króliki, pies, kot, kaczki, kury, przepiórki) oraz o ziołach. Na opowiadaniu się nie skończyło, ponieważ dzieci mogły głaskać i karmić owieczki ( w tym najmłodszego półrocznego baranka), sprawdzać, jaką sierść i grzywę ma kucyk o imieniu Zosia oraz do woli głaskać króliki. Każdy miał okazję sprawdzić, jak pachną przeróżne zioła oraz gdzie kury znoszą jajka. Czas w gospodarstwie upłynął bardzo szybko i żal było wracać do szkoły.