Terapia EEG Biofeedback

Już od dwóch lat prowadzimy w szkole nowoczesną metodę terapii- EEG Biofeedback!

Co to jest EEG Biofeedback?

EEG Biofeedback to profesjonalny trening mózgu: nowoczesna metoda treningowa wykorzystująca specjalistyczny sprzęt wraz z oprogramowaniem do obserwacji aktywności i pracy mózgu podczas treningu.

Metoda jest bezpieczna, przyjemna i jako sposób uczenia się za pomocą videogry nie ma żadnych ubocznych działań.

Co dają treningi EEG Biofeedback?

Treningi poprawiają koncentrację uwagi, szybkość myślenia, kreatywność, pamięć, polepszają nastrój, samoocenę i sen, równocześnie ucząc relaksu.

Regularne treningi EEG Biofeedback powodują, że mózg dziecka zapamiętuje, utrwala, a następnie wykorzystuje wyćwiczone umiejętności w życiu codziennym, sprawiając, że nauka przychodzi z łatwością, a dziecko cieszy się z osiąganych rezultatów.

Jak wygląda trening?

Do głowy pacjenta terapeuta przykleja elektrodę, która rejestruje fale mózgowe. Na swoim monitorze terapeuta widzi je w postaci wykresu- może zauważyć, które fale dominują, a które są zbyt słabe. Wie zatem, co wyciszyć, a co stymulować.

Po założeniu elektrody, dziecko siada przed monitorem, na którym wyświetlana jest specjalna gra, animacja komputerowa np. taka, która wymaga dużego skupienia uwagi i koncentracji. Podczas gry dziecko uczy się wytwarzania prawidłowych fal mózgowych, za co jest nagradzane. Otrzymywana pozytywna informacja zwrotna motywuje  i rozwija pracę mózgu.

Trenuj swój mózg

W SP7 już od dwóch lat dzięki nowoczesnemu urządzeniu do terapii EEG Biofeedback uczniowie mogą trenować mózg pod okiem specjalisty– sterują swoimi falami mózgowymi przebieg animacji komputerowej.

Dla kogo?

Treningi EEG Biofeedback są typem terapii wspomagającej w: ADHD, dysleksji, autyzmie, zespole Aspergera, zaburzeniach rozwojowych, zaburzeniach lękowych, anoreksji, depresji, problemach ze snem, zaburzeniach uwagi i koncentracji, zaburzeniach zachowania, zaburzeniach nastroju, trudności w uzyskaniu stanu relaksu, bólach głowy, uzależnieniach.

Szczególnie polecamy tę metodę dla uczniów chcących poprawić swoje wyniki w dziedzinach wymagających koncentracji (nauka, sport, muzyka) oraz dla uczniów z nadpobudliwością.