Wyślij pączka do Afryki 2022

Po raz dziewiąty w Szkole Podstawowej nr 7 im. Zofii Kossak w  Oświęcimiu odbyła się akcja Wyślij pączka do Afryki, którą zapoczątkowali gimnazjaliści w 2014 roku. Polega ona na sprzedaży pączków, z których uzyskany dochód przekazujemy Fundacji Kapucyni i Misje. Misjonarze Kapucyni w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie zamieniają naszą darowiznę na pomoc potrzebującym. Przekazane przez naszą szkołę pieniądze sprawią, że kobiety nie będą chodzić wiele kilometrów po wodę, a dzieci przestaną chorować, bo będą pić czystą wodę ze studni głębinowych. Dzięki dokonanej wpłacie afrykańskie dziecko otrzyma ciepły posiłek i nadal będzie mogło chodzić do szkoły.

We wtorek ze sprzedaży pączków zebraliśmy w sumie 2 087,60 zł-  jest  to nasz nowy szkolny rekord, który tym bardziej cieszy, że akcja trwała w tym roku tylko jeden dzień.

Rekordowa suma za 1 pączka: 50 zł

Warto zaznaczyć, że w realizacji przedsięwzięcia pomogły nam:

• cukiernia AWA, która w tym roku przekazała 100 pączków,
  • cukiernia MAJA- 50 pączków,
  • a także Fabryka maszyn i urządzeń „OMAG” sp. z o.o., która zamówiła dla nas 100 pączków.

W akcję szczególnie zaangażowali się wolontariusze z klas VII i VIII.

Ponadto w klasach pierwszych przeprowadzono lekcje na temat życia w Afryce i pomagania innym.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do fotorelacji.