Kampania społeczna NO PROMIL NO PROBLEM

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do kampanii społecznej No Promil No Problem. Tym razem jest to już XIV edycja pod hasłem: „Prawdziwa odwaga lubi bezpromilowe klimaty”.

Cel kampanii:

• ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy będąc pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych
  • oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie
    u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy.

W ramach kampanii w województwie małopolskim organizuje się:
– Marsz na rzecz trzeźwości na małopolskich drogach
– profilaktyczne zajęcia warsztatowe – NOP NOP
– szkolenia dla liderów młodzieżowych
– szkolenia dla Rad Pedagogicznych
– nopromilowe konkursy
– zbiera się DEKLARACJE ODPOWIEDZIALNEGO pasażera/świadka
i wiele, wiele innych inicjatyw Ambasadorów, Koordynatorów i Realizatorów kampanii …

Na terenie szkoły prowadzone są  różnorodne działania. Jednym z nich są pogadanki na lekcjach wychowawczych, przygotowanie gazetki informacyjnej, zbieranie deklaracji odpowiedzialnego pasażera/świadka. Zachęcamy także do wzięcia udziału w konkursie (indywidualnym lub rodzinnym), którego organizatorem jest Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych Solny Gwarek  realizujące kampanię w partnerstwie z Gminą Wieliczka oraz Instytutem Rozwoju Społecznego. (Szczegółowe informacje w wiadomościach w dzienniku elektronicznym).