WARSZTATY EPSILON prowadzone przez Centrum Innowacyjnej Profilaktyki Epsilon

W  klasach  4a, 4b i 2b realizowany był  Program Profilaktyczno- Wychowawczy Epsilon, który ukierunkowany na rozwijanie umiejętności osobistych i społecznych dzieci oraz poprawę ich psychospołecznego funkcjonowania.
Warsztaty odbywały się w formie modułowej. Trenerzy pracowali w wybranym przez wychowawcę obszarze realizując moduł: 3 + 2 godziny. Oznaczało  to, że prowadzący spotykali się z każdą klasą dwukrotnie, najpierw na 3 godziny  lekcyjne a później na 2 godziny lekcyjne.
Uczniowie klasy 4a brali udział w warsztatach w ramach realizacji programu profilaktyki rekomendowanej-  profilaktyka agresji i przemocy w szkole, natomiast klasa 4b i 2b uczestniczyła w warsztatach: wartości w życiu człowieka, kształtowanie postaw społecznych.
Uczniowie uczyli się konstruktywnych sposobów wyrażania emocji, poznawali sytuację ofiary i sprawcy przemocy, kształtowali świadomość skutków agresji i przemocy.  Budowali również wiarę w siebie i własne możliwości, kształtowali świadomość wpływu wypowiadanych komunikatów na poczucie wartości innych, uczyli się przekazywać komunikaty wspierające, wzmacniali także współpracę w grupie oraz poczucie przynależności do zespołu klasowego.
Dodatkowym atutem realizacji tego programu  był udział wychowawców w szkoleniu.
Program został sfinansowany z dotacji z UM.