Kamienie i minerały  – zajęcia przyrodnicze w klasie 2a

Podczas zajęć przyrodniczych, uczniowie klasy 2a mieli okazję zapoznać się z różnymi kamieniami i minerałami. Kolekcja zgromadzona przez wychowawczynię wywołała spore zainteresowanie. Każdy miał okazję obejrzeć, dotknąć i posłuchać ciekawostek m.in. o koralu, jaspisie, opalu, agacie, ametyście, chalkopirycie meksykańskim, hematycie, krysztale górskim, malachicie, awanturynie, heliotropie itd. Trudne nazwy bardzo spodobały się uczniom. Niemały entuzjazm wywołał piryt, który tak pięknie błyszczał, dosłownie jak złoto. Jego nazwa potoczna, to „złoto głupców”, ale nikt z uczniów się nie obraził, ponieważ okazało się, że piryt zawiera czasem niewielkie ilości srebra lub złota. Na zakończenie zajęć każdy otrzymał kawałek pirytu i ciekawy zielony minerał. Może to będzie początek wspaniałych kolekcji?