Światowy Dzień Wody

5 kwietnia w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Wody. W ramach tego dnia uczniowie byli ubrani w barwach błękitu oraz przynieśli ze sobą balony w kolorze niebieskim, które po napompowaniu  przypominały kropelki wody. W związku z tym wyjątkowym dniem, każdy uczeń w naszej szkole miał jakieś zadanie… Dla najmłodszych uczniów przygotowano karty pracy poświęcone wodnej tematyce – były krzyżówki, wykreślanki, rebusy, jak i również zakodowane zadanie. Dodatkowo uczniowie klasy 1 b wraz z wychowawcą zrobili modele cząsteczkowe wody H2O oraz przeprowadzono lekcję z wykorzystaniem filmu edukacyjnego pt. „Jak oszczędzać wodę”.

Dla starszych uczniów również przygotowano szereg rebusów, krzyżówkę oraz wykreślankę.  Ponadto uczniowie starszych klas obejrzeli krótki film instruktażowy, którego głównym celem było zapoznanie uczniów z  6 podstawowymi błędami, jakie popełniamy podczas picia wody w ciągu dnia. Przygotowano także gazetkę tematyczną, a w trakcie przerw można było posłuchać i pośpiewać piosenki o wodzie.  Pod koniec zajęć każdy uczeń otrzymał butelkę wody mineralnej. Warto zaznaczyć, iż całą akcję koordynowały panie: M. Kapturkiewicz, J. Jachnicka-Kamieniarz oraz E. Trybuś.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony