WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA – Manufaktura Czekolady w Krakowie

 

Wczesnym rankiem 6 grudnia 2019 r. uczniowie klas: II a, II b oraz III a wybrali się na wycieczkę Mikołajkową do Manufaktury Czekolady w Krakowie. Na miejscu dzieci wraz
z opiekunami zostali ciepło przywitani przez pracowników Manufaktury. Na początku  każde dziecko zajęło miejsce przy swoim stanowisku  pracy. Następnie Pani cukiernik  przybliżyła uczniom tajniki powstawania czekoladowych słodkości. Mówiła, kiedy wyprodukowano pierwszą czekoladę oraz w jaki sposób przebiega proces tworzenia czekoladowych produktów. Wyjaśniła również do czego służą narzędzia i produkty przygotowane dla nich.  Dzieci wysłuchały także wykładu w formie prezentacji multimedialnej pt. : „Od ziarna kakaowca do tabliczki czekolady”. Po prezentacji wszyscy uczniowie ochoczo zabrali się do pracy.

W Manufakturze Czekolady uczniowie uczestniczyli w warsztatach polegających na wykonaniu własnej, niepowtarzalnej tabliczki czekolady. Każdy tworzył również wybrane, dowolne pralinki z przygotowanej masy smakowej i czekoladowej. Dzieci mogły je dowolnie dekorować i tworzyć fantazyjne wzorki z orzechów, wiórków kokosowych oraz innych dodatków. To było bardzo ciekawe doświadczenie i wzbudziło wiele emocji. Pod koniec zajęć wszyscy uczniowie oraz ich opiekunowie zostali pomalowani płynną czekoladą. Nikt się nie spodziewał czekoladowych tatuaży, toteż radości nie było końca.

Po zakończonych zajęciach udaliśmy się na spacer po starym, pięknym krakowskim rynku. Obok pomnika Adama Mickiewicza wysłuchaliśmy hejnału, dzieci zakupiły pamiątki i udaliśmy się na Zamek Królewski, aby obejrzeć smoka ziejącego ogniem.

Wycieczka była udana, pełna wrażeń i nowych wiadomości. Możliwość bezpośredniego spotkania z zawodem uczy dzieci przedsiębiorczości, kształtuje młode talenty, niekiedy szkicując ich przyszłość i drogę zawodową. Humor towarzyszył wszystkim od samego początku do końca.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony