Kampania społeczna „No Promil- No Problem”

Nasza szkoła po raz drugi uczestniczy w kampanii społecznej „No Promil- No Problem”, organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek” z siedzibą w Wieliczce. Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców– wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy.

Założenia kampanijne w naszej szkole będą realizowane przez:

• Prowadzenie zajęć  w klasach 1-7.
  • Przystąpienie do konkursu plastycznego- technicznego/literackiego/multimedialnego.
  • Przystąpienie do marszu trzeźwości (klasy VII).
  • Przygotowanie tablicy informacyjnej dot. w/w kampanii.
  • Uczestnictwo  w szkoleniu przedstawicieli samorządu uczniowskiego.
  • Zbieranie deklaracji pasażera/świadka.
  • Wizyta w Ośrodku Szkolenia Kierowców LOK w Oświęcimiu i pogadanka nt. „Wpływu alkoholu na procesy poznawcze kierowców”.

Dzięki kampanii „No Promil- No Problem” możemy:

• Dbać o bezpieczeństwo dzieci i ich rodziców.
  • Zwiększyć świadomość o odpowiedzialności za życie własne i cudze.
  • Uświadomić, jakie mogą być skutki jazdy pod wpływem środków psychoaktywnych i alkoholu.
  • Zmniejszyć liczbę wypadków samochodowych spowodowanych przez osoby w stanie nietrzeźwym.
  • Nauczyć dzieci i młodzież jak reagować w sytuacjach, gdy mogą być przewożeni przez nietrzeźwych kierowców.