DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2019

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Z tej okazji uczniowie SP 7 wraz z nauczycielami świętowali go dzisiaj – 30 września.

Przed tak ważnym wydarzeniem uczniowie każdej klasy losowali nazwę państwa,
w którego barwach mieli się zaprezentować przed społecznością szkolną.  Naszą szkołę opanowały barwy: brytyjskie, niemieckie, amerykańskie, włoskie, hiszpańskie, holenderskie
a także japońskie i francuskie. Nie zabrakło także strojów narodowych.

Młodsi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w konkursie plastycznym pt. „Moje ulubione państwo i jego symbole”, natomiast starsi, sprawdzali swoją wiedzę z zakresu znajomości kultury, słownictwa i gramatyki języka angielskiego.

Wszystkim dopisywały wyśmienite humory. Jeszcze raz dziękujemy za wspólną zabawę, zaangażowanie w w/w działania i liczymy, ze w następnym roku szkolnym również uczcimy to wydarzenie w naszej szkole. Jednocześnie  informujemy, iż wyniki konkursów podamy już niebawem.

Całą akcję koordynowały nauczycielki języka angielskiego: Alicja Kaczmarczyk oraz Ewelina Trybuś.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony