Pączkowanie czas zacząć!

Po raz SZÓSTY w naszej szkole odbędzie się akcja Wyślij pączka do Afryki, którą zapoczątkowali gimnazjaliści w 2014 roku.

Przygotowania w SP7 ruszyły pełną parą. Wolontariusze tworzą specjalne dekoracje, plakaty. W czwartek 07.02.2019 r.  w poszukiwaniu pączkowych sponsorów udaliśmy się do okolicznych piekarni, cukierni, sklepów. Uczniowie przygotowali pisma do właścicieli firm z prośbą o wsparcie naszej akcji.

I już wiemy, że w tym roku nie zawiodą nas właściciele cukierni- piekarni AWA, którzy zaoferowali 100 pączków, a może i więcej …. 🙂
W drodze powrotnej do szkoły wolontariusz Bartosz M. z klasy 3a pozyskał od napotkanych przechodniów aż 50 zł !!! (chcieli pozostać anonimowi) 🙂

Wciąż jeszcze trwają rozmowy z kilkoma potencjalnymi pączkowymi sponsorami, oby były równie owocne.

W poniedziałek, 25.lutego rozpoczynamy  AFRYKAŃSKIE PĄCZKOWANIE W SP7, które potrwa aż do Tłustego Czwartku (28. lutego) 🙂