Dzień Bezpiecznego Internetu

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu- 5 lutego, funkcjonariusze KPP z Oświęcimia spotkali się z uczniami klas IV- VIII szkoły podstawowej oraz klasami III gimnazjum, aby przeprowadzić prelekcję na temat bezpieczeństwa w Internecie, cyberprzemocy.

Agresja w sieci (cyberprzemoc) to zachowanie agresywne mające na celu (s)krzywdzenie innej osoby przy użyciu nowoczesnych technologii informacyjno- komunikacyjnych (Internet, telefon komórkowy). Agresja w sieci przybiera różnorodne formy i nazwy: nękanie internetowe, cyberdręczenie, prześladowanie, agresja elektroniczna (cyberprzemoc), mobbing elektroniczny.

Do cyberprzemocy dochodzi najczęściej w serwisach społecznościowych, ale sprawcy wykorzystują również maile, komunikatory, czaty, blogi i SMS-y.