Dla Niepodległej malujemy i uczymy się

11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata – czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w różne projekty patriotyczne, m.in. wzięli udział w konkursach plastycznych i historycznych.

Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić uczniów za najciekawsze prace plastyczne pt. „Kartka dla Niepodległej”.

Zwycięzcami zostały:

Natalia Tomala z Ib oraz  Natalia Bigaj z klasy IV.

Wyróżnienia otrzymali:

Magdalena Krzyścin i  Martyna Strojek zkl. Ib, Lena Bratek i Vanessa Sosnowska z kl.IV,

Oliwia Pernal i Emilia Piskorz z kl.V.

Gratulujemy!!!

Został  także  rozstrzygnięty szkolny  konkurs historyczny  na temat: „Polskie drogi do niepodległości”.

Zwyciężyli: Alicja Frasińska z VIIIa, Jagoda Królik z VIIIb oraz Wojciech Domżał z IIIa,

Wszystkim      uczniom    gratulujemy!