Uczniowie naszej szkoły z rewizytą u swoich kolegów z partnerskiego gimnazjum z Breisach

W dniach od 04.06 do 12.06.2018 odbyła się wymiana międzynarodowa. Uczniowie naszej szkoły wyjechali z rewizytą do swoich kolegów z partnerskiego gimnazjum z Breisach. Podczas pobytu w Niemczech młodzież realizowała wspólnie bardzo ciekawy program. Pierwszym jego punktem był wyjazd do Strasburga. Uczniowie odwiedzili Parlament Europejski, poznali sposób jego funkcjonowania oraz pracę eurodeputowanych.  Po tej wizycie zwiedzili Stare Miasto, jego zabytki i osobliwości. Następny dzień młodzież spędziła w największym w Niemczech parku rozrywki Europa Park. W miejscu tym znajduje się wiele atrakcji reprezentujących kraje europejskie takie jak: Niemcy, Francję, Szwajcarię, Włochy, Holandię, Rosję, Hiszpanię, Grecję, Irlandię, Portugalię, Anglię czy też państwa skandynawskie. Zapewniają one rozrywkę pozwalając przy tym poznawać kulturę i tradycję wspomnianych krajów.

W kolejnym dniu grupa pojechała do Bazylei, czwartego co do wielkości miasta w Szwajcarii. W nadreńskiej miejscowości Weil am Rhein uczestnicy zwiedzili muzeum Vitra Design, w który znajdują się nowoczesne meble i sprzęty domowe.

Uczniowie udali się również do Niebieskiego Domu, gdzie podczas zajęć warsztatowych poznali historię ludności żydowskiej z Breisach. W czasie spotkania z burmistrzem została z kolei opowiedziana historia miasta oraz partnerstwa miast Breisach-Oświęcim.

W programie znalazł się również pobyt we Fryburgu, wizyta w słynnej winnicy w miejscowości Burkheim, wędrówka pasmem górskim Schwarzwald, wspólne grillowanie, gry i zabawy. Wszystkie te wydarzenia spowodowały, że rówieśnicy z Polski i z Niemiec lepiej się poznali oraz zintegrowali. Zawarte przyjaźnie będą podtrzymywane poprzez kontynuację korespondencji oraz kolejne spotkania.

Wyjazd do Niemiec oraz realizacja programu możliwe były dzięki wsparciu finansowemu
organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Miasta Oświęcim.

logo um

Print

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony