II MIEJSCE UCZNIÓW W VIII POWIATOWYM KONKURSIE CICHOCIEMNI 2018 – ppor. Stefan Jasieński ,,URBAN” ,,TOBIE OJCZYZNO”

W dniu 27.03.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VIII Powiatowym Konkursie Historyczno- Sportowo- Obronnym ,,Cichociemni 2018”. W kategorii drużynowej zespół SP7 w składzie: Julia Kowalska, Sandra Sosnowska, Jakub Masialski, Wojciech Domżał, zajął wysokie II MIEJSCE, pokonując 5 pozostałych czteroosobowych reprezentacji szkolnych z powiatu oświęcimskiego. Wszyscy uczestnicy musieli rozwiązać test historyczny poświęcony patronowi ,,Ozetów”, celnie strzelać na strzelnicy sportowej z karabinka pneumatycznego oraz sprawnie pokonać tor przeszkód na sali gimnastycznej. Zorganizowane przez Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego współzawodnictwo było okazją do przypomnienia tragicznych losów cichociemnego ppor. Stefana Jasieńskiego, poznania historii oddziału Armii Krajowej działającej w rejonie KL Auschwitz.
W kategorii indywidualnej dużą wszechstronnością wykazał się Jakub Masialski plasując się również na II MIEJSCU.
Konkurs upamiętniający bohaterską walkę spadochroniarza ,,Urbana”, jednego z 316 legendarnych cichociemnych był okazją do rozmów z młodzieżą o patriotyzmie, szacunku do poległych w walce o niepodległość, wolność naszej ojczyzny.
Do rywalizacji przygotowywała uczniów pedagog Danuta Mitoraj.