Już po raz drugi uczestniczyliśmy w warsztatach i wykładach organizowanych przez Uniwersytet Śląski z okazji Święta Liczby Pi

14 marca uczniowie naszej szkoły już po raz drugi uczestniczyli w warsztatach i wykładach organizowanych przez Uniwersytet Śląski z okazji Święta Liczby Pi. Uczniowie mieli okazję poczuć się przez chwilę jak studenci fizyki. Wysłuchali wykładów m.in. o tym jak pobić rekord w sporcie dzięki rozumieniu praw fizyki, czy dlaczego nie powinniśmy obawiać się fizyki jądrowej. Uczestniczyli także w warsztatach, w trakcie których mogli samodzielnie wykonywać doświadczenia fizyczne i chemiczne.
Nauczyli się konstruować samolot z papieru, który na pewno będzie latał. Wszyscy opuścili mury Uniwersytetu Śląskiego pełni nowych wrażeń i wiedzy 🙂