Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

W tym roku szkolnym Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych celebrowaliśmy wyjątkowo długo.

Uczniowie wszystkich klas mogli uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach na wesoło i na poważnie. Szczególnie aktywni byli uczniowie klasy 1a i 4a. Pierwszaki (oprócz cotygodniowych spotkań czytelniczych w bibliotece oraz uroczystego pasowania na czytelnika) wzięły, wraz z rodzicami, udział w projekcie „Czytamy z mamusiami i tatusiami”. Natomiast czytelnicy z klasy 4 uczestniczyli w dwóch projektach edukacyjnych: Moja pierwsza recenzja – ulubiona książka oraz Zakładka do książki. Pięknie spisali się również w Konkursie pięknego czytania, przygotowując fragmenty Mikołajka R. Goscinny, J.-J. Sempe. Czwartoklasiści złożyli również wizytę w Galerii Książki. Uczniowie klas 7b po spotkaniu z pisarzem Marcinem Szczygielskim przygotowali mapy myśli dotyczące życia i twórczości pisarza . Natomiast uczniowie współpracujący z biblioteką szkolną nagrodzeni zostali udziałem  w Targach Książki w Krakowie.

O tym, jak się bawiliśmy, świadczą fotki.