„MAMY NIEPODLEGŁĄ”

Uroczystości 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęły się w piątek wspólnym śpiewaniem przez dzieci i młodzież pieśni patriotycznych w OCK. W sobotę 11.11 w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny. Delegacja naszej placówki w biało- czerwonej paradzie przeszła wraz z mieszkańcami, przedstawicielami władz, organizacji, stowarzyszeń, szkół, harcerzy, wojska, policji ulicami miasta Oświęcimia.
Przy obelisku Niepodległości i na placu Tadeusza Kościuszki przy Grobie Nieznanego Żołnierza wszyscy uczestnicy złożyli kwiaty i oddali hołd pokoleniom Polaków walczących o wolność Ojczyzny.
Uczestnicy Szkolnego Koła Teatralnego zaprezentowali na terenie szkoły poruszający program artystyczny podczas uroczystej akademii, na której zgromadziła się cała społeczność szkolna. Widowisko przygotowane zostało pod  kierunkiem opiekunek koła- pani Marioli Grzybek i pani Renaty Kierońskiej, a dekorację wykonała pani Beata Kapcińska- Jurczyk.