Spektakl „Zaciśnięte pięści”

W dniu 23 października 2017 r. uczniowie klas II i III gimnazjum  uczestniczyli w OCK w spektaklu o tematyce przemocy domowej i agresji pt. „Zaciśnięte pięści”, a zaprezentowanym przez Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa. Była to pouczająca opowieść o emocjach. Od tych najciemniejszych, złych po te piękne, takie jak przyjaźń czy miłość. Spektakl w prosty sposób ukazał działanie pętli agresji, która zamienia ofiarę w kata.

Przedsięwzięcie to odbyło się w związku z realizacją Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014-2020, w ramach którego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu prowadzi lokalną kampanię społeczną dotyczącą problematyki przemocy wobec dzieci i młodzieży pod hasłem „Dorastanie bez przemocy- prawem dzieci”.