WRAŻEŃ MOC W JESIENNY WIECZÓR I SZKOLNĄ NOC

W piątkowy wieczór 6 października mury naszej szkoły ponownie wypełniły się uczniami, nauczycielami i dodatkowo rodzicami, którzy wzięli udział w spotkaniu integracyjnym pod hasłem ,,Powitanie jesieni’’.

Po serdecznym powitaniu wszystkich uczestników imprezy przez panią dyrektor Iwonę Kolasę każdy lubiący ruch  ,,wyginał śmiało ciało’’ w rytm muzyki, naśladując instruktorkę fitness. Na nic jednak zdało się zrzucanie zbędnych kalorii, gdyż w holu pachniały już domowe wypieki, sałatki i kiełbaski z rożna, którym nie sposób było się oprzeć! Nasi najmłodsi uczniowie (pierwszaczki i czwartaczki) z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w różnorodnych konkursach : układali puzzle, tworzyli figurki z kasztanów, malowali drzewa, itd., by później z dumą odebrać nagrody wręczane przez samą panią dyrektor. O 20.00 rodzice- niejednokrotnie z łezką w oku- pozostawili swoje pociechy pod opieką nauczycieli.

Zaczęła się druga część niesamowitego wieczoru- czyli ,, Noc w szkole’’. Dołączyli do nas siódmoklasiści i gimnazjaliści, którzy wraz z maluchami uczestniczyli w pokazach doświadczeń fizycznych, obserwacjach gwiazd, podchodach i zajęciach z robotyki. Gdy młodsi uczniowie udali się do swoich klas, starsi dali upust swej niespożytej energii, pląsając w dzikich rytmach na dyskotece.

O 24.00 już nieco zmęczeni ulokowali się w swoich śpiworach w sali gimnastycznej. Błędem byłoby jednak mniemać, że oddali się w objęcia Morfeusza! Większość oglądała filmy i gawędziła do białego rana.
Szalona, szkolna noc zakończyła się pobudką o 6 rano. Maluchy zostały odebrane przez szczęśliwych rodziców, a starsi uczniowie- prawie wyspani- dziarskim krokiem podążyli do swoich domów.

– Kiedy znowu odbędzie się taka nocka?- pytali w poniedziałek zadowoleni uczniowie.

Dziękujemy bardzo osobom, które wsparły organizację Pikniku oraz „Nocy w szkole”:
Sponsorom- pani Irenie Grygiel i panu Wiesławowi Paweli.
Panu Krzysztofowi Saroskiemu za ciekawe opowieści o astronomii, Centrum Kreatywnemu „Future” za zajęcia z robotyki, wspaniałej instruktorce z GymForYou za zabawę podczas aerobiku
oraz członkom Rady Rodziców- państwu Katarzynie i Krzysztofowi Gołda, panu Marcinowi Stanik oraz panu Szymonowi Pernal.