Międzynarodowy Dzień Kropki w bibliotece szkolnej

Z okazji Dnia Kropki do biblioteki zostały zaproszone „pierwszaki”, które zastanawiały się nad tym, jak ważna jest w naszym życiu kropka. Nieoczekiwanie okazało się, że kropki towarzyszą nam
w życiu cały czas, ozdabiają, dodają odwagi, uczą, a nawet niosą pomoc. Dyskusja zakończyła się wnioskiem, że kropka jest bardzo ważna, bo wszystko zaczyna się od kropki i najczęściej kończy się kropką.

Następnie dzieci wzięły udział w mini warsztatach posługiwania się Alfabetem Morse’a. Po ich ukończeniu wszyscy zdali egzamin podpisując się za pomocą kropek w towarzystwie kresek. Protokół z egzaminu w załączeniu.

Po zajęciach dzieci wypożyczyły swoje pierwsze książeczki oraz uśmiechnęły się do wspólnej fotki.