Informacja dot. egzaminu gimnazjalnego i dni wolnych od zajęć dydaktycznych dla uczniów kl. I i II

W dniach 19, 20, 21 kwietnia 2017r. uczniowie klas III gimnazjum przystąpią do egzaminu   gimnazjalnego.
Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I i II.

Trzecioklasiści przychodzą każdego dnia do szkoły o godz. 8.30 w stroju galowym.
Uczniowie wchodzą do sal pojedynczo wg kolejności na liście. Uczniowie wchodząc losują numer stolika, przy którym będą pracować podczas poszczególnych zakresów egzaminu gimnazjalnego oraz otrzymują koperty z danymi ucznia oraz naklejkami z kodem, które powinny leżeć na stoliku podczas poszczególnych części egzaminu.
Uczniowie zgłaszają się na egzamin z ważną legitymację szkolną. Można mieć podczas egzaminu małą butelkę z wodą mineralną, która powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby uczeń przypadkowo nie zalał materiałów egzaminacyjnych.
Ponadto:

1. Każdy zdający powinien mieć na każdym zakresie lub poziomie odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi).
  2. Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.
  3. Z dodatkowych materiałów oraz przyborów pomocniczych mogą korzystać zdający, którym dostosowano warunki przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego. Zdający korzystają ze sprzętu, którego używają w procesie dydaktycznym.

Jest bezwzględny zakaz wnoszenia przez uczniów telefonów komórkowych, piórników, toreb, korektorów, kalkulatorów, piór z gumką.
Uczniowie kl. III pozostawiają wszystkie swoje rzeczy oraz wyłączone telefony komórkowe w szafkach.
Po zakończeniu pierwszego zakresu każdej z części egzaminu (hist. i wos, przedmioty przyrodnicze, j. obcy poziom podstawowy) uczniowie przechodzą do jadalni na drugie śniadanie. Korzystają z toalety i przechodzą do sal egzaminacyjnych o godz. 10.40.

Harmonogram egzaminu gimnazjalnego:

Część humanistyczna – 19 kwietnia 2017 r. (środa)
z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

Część matematyczno-przyrodnicza – 20 kwietnia 2017 r. (czwartek)
z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
z zakresu matematyki – godz. 11:00

Język obcy nowożytny – 21 kwietnia 2017 r. (piątek)
na poziomie podstawowym – godz. 9:00
na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Wszystkim trzecioklasistom życzymy powodzenia na egzaminie!