Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronce- Zofii Kossak

20 października 2015r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronce – Zofii Kossak. Jego celem było przybliżenie uczniom postaci jednej z najwybitniejszych pisarek XX w. oraz rozbudzanie zainteresowań jej twórczością. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Mariola Grzybek oraz Renata Kierońska.

W zmaganiach uczestniczyli : Jerzy Pawłowski, Adrian Małecki, Konrad Banach, Daniel Tomczyk, Jadwiga Urban, Krystian Jankowski, Wiktoria Trzcińska, Julia Gurak, Magdalena Bizoń, Weronika Domżał.

Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące biografii i utworów Zofii Kossak. Wykazali się przy tym m.in. znajomością drzewa genealogicznego rodziny Patronki, tragicznych losów jej synów czy powodów udania się na emigrację.

Konkurs zakończył się wręczeniem przez panią dyrektor Iwonę Kolasę atrakcyjnej nagrody – biletów wstępu do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Zwycięzcami w konkursie zostali Magdalena Bizoń z kl.3a oraz Adrian Małecki z kl.1a. Gratulujemy !