Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. Najpierw w bardzo podniosłej atmosferze złożyli oni uroczyste ślubowanie, a także otrzymali z rąk pani dyrektor Iwony Kolasy oraz wychowawców pamiątkowe plakietki z logo szkoły. Następnie uczniowie starszych klas poddali pierwszaków kilku próbom sprawdzającym dowcip, wytrzymałość oraz sprawność. Pierwszoklasiści dobrze sobie z tym poradzili i ostatecznie społeczność szkolna orzekła, że zostają przyjęci do grona wychowanków Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Oświęcimiu. Ta wspaniała uroczystość połączona z dobrą zabawą została zorganizowana w naszej szkole w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej, popularnie nazywanego Dniem Nauczyciela.