WIELKI SUKCES NASZEGO GIMNAZJUM!

UZYSKANIE CERTYFIKATU  „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”

MG4 ZPB

30 września 2015 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” z udziałem Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Mariusza Dąbka, I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Pawła Dzierżaka oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele szkół oraz Policji z miast i powiatów województwa małopolskiego. Naszą szkołę reprezentowała pani dyrektor Iwona Kolasa, koordynator projektu- pani Monika Rabe (psycholog szkolny) i uczeń klasy IIIb Mikołaj Madej. Towarzyszyła nam również pani Marzena Ptasińska z KPP w Oświęcimiu.

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek wraz z Małopolskim Kuratorem Oświaty Aleksandrem Palczewskim wręczyli 33 Certyfikaty przedstawicielom szkół, które uczestniczyły w projekcie ZPB.

Wśród wyróżnionych szkół znalazło się także nasze gimnazjum, które jako jedyne uzyskało max liczbę punktów (60/60).

Uroczystość uświetnił występ uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach, a oprawę muzyczną gali wręczenia Certyfikatów zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Baczków z Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni pod kierownictwem Pana Rafała Węglarza.

Po uroczystości uczestnicy mogli zobaczyć pokazy Policji m.in. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie, a także zwiedzić ekspozycję samolotów w muzeum.

Zobacz także: http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/krakow-miejskie-gimnazjum-nr-4-w-oswiecimiu-oraz-gminne-gimnazjum-nr-1-w-rajsku