Są Michały Anioły w miasteczkach i wioskach,

Co rzeźbią  w cierpkim drzewie lub  szorstkim kamieniu.. […]

Takie (między innymi) słowa kierowali 14 października uczniowie do swoich nauczycieli, dziękując im za przekazaną wiedzę, trud i serce.

W tym szczególnym dniu miało też miejsce pasowanie „pierwszaków” na gimnazjalistów. Po uroczystym ślubowaniu uczniowie otrzymali szkolne krawaty z rąk pani dyrektor i wychowawców.

Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, podczas którego ujawniły się talenty muzyczne, recytatorskie i aktorskie.

Niewątpliwą atrakcją Dnia Nauczyciela okazały się rozgrywki sportowe między nauczycielami a uczniami. Wszyscy spisali się na miarę swoich możliwości. Reprezentacje klas pierwszych, drugich i trzecich oraz nauczycieli wykazały się poczuciem humoru, zwinnością i duchem walki 🙂 Było super 🙂

Przedstawicielki kadry nauczycielskiej wywalczyły zaszczytne miejsce trzecie, wyprzedzając klasy pierwsze.
Na najwyższym miejscu podium stanęła drużyna klas drugich,  a za nimi uplasowali się trzecioklasiści.