Uczniowie MG 4 wśród posłów i posłanek XXI Sejmu Dzieci i Młodzieży

W kwietniu uczniowie klas trzecich realizowali w ramach rekrutacji do XXI Sejmu Dzieci i Młodzieży projekt pt. „Lokalny pociąg z przeszłości ku przyszłości”. Celem działań, których inicjatorem była Kancelaria Sejmu RP oraz Centrum Inicjatyw Obywatelskich, było poznanie najbliższej okolicy, zbadanie jej przeszłości, określenie potrzeb i zagrożeń, które niesie współczesność oraz opracowanie planu działań, które pomogłyby zmienić istniejącą sytuację. Podsumowanie zostało umieszczone w formie relacji pisemnej, filmowej i fotograficznej na stronie SDiM. Podsumowanie to stanowiło jedną ze 525 relacji przedstawionych przez uczniów z całej Polski. W wyniku rekrutacji dwie osoby z naszej szkoły zostały posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży i będą uczestniczyć w obradach, które odbędą się w Warszawie 1 czerwca 2015r.

dw