Zajęcia warsztatowe pt. : „Wiem co jem”

Podczas DNIA OTWARTEGO, uczniowie klas szóstych uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt. : „Wiem co jem”. Szóstoklasiści mogli się popisać swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania, dokonując podziału produktów żywnościowych na zalecane do spożycia oraz takie, których spożycie należy ograniczyć. Dyskusje podczas pracy miały przebieg dość burzliwy, ale zakończony pełnym porozumieniem. Podsumowaniem działań uczniów było rozwiązanie krzyżówki tematycznej. Wielu emocji dostarczyła także obserwacja doświadczenia: „Wykrywanie witaminy C w sokach i napojach”, wykonanego przez uczennicę kl. II. Na zakończenie spotkania przedstawicielom klas wręczono dyplomy.

W godzinach popołudniowych, uczniowie, którzy odwiedzili salę biologii i chemii, mogli samodzielnie, pod kierunkiem nauczyciela, wykonać doświadczenie na wykrywanie witaminy C.

P1170951P1170995