26 marca, jak co roku, odbył się w naszym gimnazjum DZIEŃ OTWARTY.

Przed południem gościliśmy liczne grono uczniów klas szóstych z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 5. Najpierw na sali gimnastycznej odbył się turniej wiosenny, który przebiegał w wesołej, pełnej zabawy atmosferze. Trzyosobowe drużyny rywalizowały w pięciu konkurencjach: top chef, omnibus, czułe ucho, sokole oko, super historyk.

Następnie klasy szóste pod opieką gimnazjalistów uczestniczyły w doświadczeniach fizycznych, zabawach w języku angielskim, warsztatach dotyczących zdrowego odżywiania się. Uczniowie mogli też obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Walory MG 4 na wesoło”.
Na zakończenie spotkania szóstoklasiści uczestniczyli w projekcji filmu z życia „Czwórki”.

Po południu drzwi naszej szkoły stanęły otworem dla rodziców oraz uczniów oświęcimskich szkół podstawowych, przede wszystkim dla mieszkańców osiedla Zasole. W pierwszej części spotkania zostały podsumowane konkursy organizowane przez nasze gimnazjum: strzelecki, recytatorski, literacki oraz turniej wiosenny. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.

Następnie goście, czyli przybyli rodzice i ich dzieci, zwiedzali nasze gimnazjum, oglądając sale lekcyjne oraz m. in.: salę gimnastyki korekcyjnej, strzelnicę i świetlicę. Zwiedzający mieli możliwość uczestniczenia w ciekawych pokazach doświadczeń chemicznych, w pokazach strzeleckich. Mieli także możliwość obejrzenia ekspozycji projektów edukacyjnych wykonanych przez naszych uczniów. W trakcie popołudnia można było również porozmawiać z dyrektorem oraz nauczycielami i uczniami, którzy chętnie przyszli do szkoły po lekcjach, aby pokazać innym, jakie jest ich gimnazjum.