Kolejna akcja charytatywna w naszym gimnazjum

Kolejna akcja charytatywna zorganizowana w naszym gimnazjum to „Wielkanocne króliki, by uradować chore smyki”. Odbywała się w dniach  20.03– 27.03, a polegała na sprzedaży wypieków wielkanocnych (za wolny datek do puszki), które przygotowywali przez cały okres jej trwania, rodzice, młodzież i nauczycieli szkoły. Dzięki temu przedsięwzięciu wolontariusze podarowali króliki wielkanocne dla małych pacjentów oddziału onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu (40 maskotek, aby umilić pobyt w szpitalu chorym dzieciom) oraz przekazali kwotę 198,55 zł. na leczenie i rehabilitację podopiecznej fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy.

Anna Nagi (nasza absolwentka), która wykonała charytatywnie świąteczne maskotki, przekazując całą kwotę wynagrodzenia na rzecz małej Kornelki.

W rezultacie dochód Wielkiego Kiermaszu Wiosennego naszej zaprzyjaźnionej fundacji zwiększyli kwotą  498,55 zł.