28 kwietnia 2026 roku uczestniczyliśmy w niezwykle ciekawej wycieczce do Warszawy, zorganizowanej przez panią Agatę Momot, nauczycielkę geografii. Już od samego początku towarzyszyła nam świetna atmosfera i duże podekscytowanie.
Po przyjeździe do stolicy rozpoczęliśmy zwiedzanie od Starego Miasta, które zachwyciło nas swoim niepowtarzalnym klimatem i piękną architekturą. Spacerując jego uliczkami, mogliśmy poczuć ducha historii. Pani Agata w interesujący sposób opowiadała o dziejach Warszawy, jej zniszczeniach i odbudowie, a także o codziennym życiu mieszkańców. Szczególnie ciekawa była opowieść o życiu Fryderyka Chopina, która pozwoliła nam lepiej wyobrazić sobie realia tamtych czasów.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. To miejsce okazało się prawdziwą przygodą – mogliśmy samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, eksperymentować i odkrywać różne zjawiska naukowe. Nauka w takiej formie była nie tylko pouczająca, ale też bardzo angażująca i pełna zabawy.
Po intensywnym zwiedzaniu udaliśmy się do galerii handlowej „Elektrownia”, gdzie czekał na nas zasłużony odpoczynek i pyszny posiłek. Był to również czas na rozmowy i dzielenie się wrażeniami z całego dnia.
Cały wyjazd był bardzo udany – nie tylko zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc, ale także dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy. Dzięki zaangażowaniu pani Agaty Momot, pani Sylwii Dusik, pani Moniki Rabe, pani Agnieszki Kołodziejczyk, wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.



















