Planetarium – Śląski Park Nauki

W dniu 26 września uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w wycieczce do Planetarium – Śląskiego Parku Nauki w Chorzowie. Dzieci miały okazję zwiedzić ekspozycję geofizyki, na której prezentowane są zjawiska związane z sejsmologią i meteorologią. Na interaktywnych stanowiskach mogły przeżyć symulowane trzęsienie ziemi, zobaczyć i usłyszeć prawdziwe błyskawice generowane przez cewkę Tesli, a także być świadkiem powstawania chmur i opadów atmosferycznych. Szczególną atrakcją był kulisty ekran o średnicy niemal dwóch metrów, który umożliwiał podziwianie Ziemi i innych planet Układu Słonecznego z perspektywy kosmosu. Na koniec wycieczki uczniowie wzięli udział w seansie „Słońce – nasza gwiazda”, co dostarczyło im wielu fascynujących informacji. To była niezapomniana przygoda pełna wiedzy i emocji!