Szkolny ogródek klasy 3a

W klasie 3a realizowana jest innowacja pedagogiczna „Szkolny ogródek”. Jest kontynuacją projektu, który klasa realizowała już wcześniej. W pierwszych dniach po powrocie do szkoły uczniowie klasy 3a zabrali się do pracy w ogródku. Trzeba było zebrać owies, len, nasiona lubczyku. Należało też wyplewić niektóre miejsca. Uczniowie sprawdzili, czy posiane i posadzone warzywa przetrwały wakacje. W najbliższym czasie w klasie będą suszyć nasiona, aby można je było wykorzystać wiosną. Pomimo zniszczenia przez szkodniki wielu warzyw, uczniom udało się zebrać kilka marchewek, ziemniaków i pietruszek. Choć było ich niewiele, i tak ucieszyły uczniów. Uczniowie wraz z wychowawcą ustalili, jakich zmian dokonają wiosną, aby lepiej wykorzystać miejsce i m.in. nasłonecznienie. Ogródek i łąka powoli przygotowuje się do nadejścia jesieni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.