• Brak komentarzy do wyświetlenia.

Lapbooki uczniów klasy 2a

W ostatnim czasie uczniowie klasy 2a czytali „Afrykę Kazika”. Lektura wszystkim bardzo się podobała. Trudno było jednak uwierzyć, że te historie wydarzyły się naprawdę. Dlatego też dzieci poznały historię i  obejrzały wiele autentycznych zdjęć zapomnianego przez długie lata podróżnika Kazimierza Nowaka, który prawie 90 lat temu przemierzył Afrykę wzdłuż, dotarł do Przylądka Igielnego i stamtąd inną drogą dotarł do północnego krańca Afryki, do Algieru, aby wyruszyć statkiem w drogę powrotną do Polski. Uczniowie podczas omawiania lektury wykonywali lapbooki, w których znalazły się między innymi: prawdziwe zdjęcia pana Nowaka, mapa jego podróży, zdjęcia zwierząt, które spotkał w czasie podróży, a nawet piosenka w języku suahili. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Komentowanie jest wyłączone.