• Brak komentarzy do wyświetlenia.

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.

Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada na 21  dzień trzeciego miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej.

Ideą obchodów Dnia jest akcja zakładania kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz naszej solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem oraz tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych.

Nasza społeczność szkolna również przyłączyła się do tej akcji w dniach 20- 22 marca. Na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka przybliżająca tą tematykę. Uczniowie klas I- III wykonali zaprojektowane przez siebie skarpetki ,,nie od pary’’, natomiast klasy IV- VII wykonały plakat na temat tolerancji wobec Osób z Zespołem Downa.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i coraz większą świadomość dotyczącą poznawania funkcjonowania tych osób.

                                                                                Magdalena Grzywacz- pedagog specjalny.

 

Komentowanie jest wyłączone.