Dzień Edukacji Narodowej 2014

Zobacz galerię zdjęć z uroczystości

SONY DSC

13 października 2014r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole akademia przygotowana przez uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się od podziękowań i życzeń skierowanych do pedagogów, którzy wkładają wiele wysiłku w „uprawę ugoru, jakim są uczniowskie czerepy”.

Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, a po nim – będące tradycją naszego gimnazjum – wręczenie uczniom klas pierwszych krawatów  przez Panią Dyrektor Iwonę Kolasę. Program artystyczny „Z życia MG-4” zaprezentowały „dwa ścierające się  obozy”, czyli uczniowie i … nauczyciele. Ci pierwsi żalili się na los ucznia, ci drudzy przekonywali, że i oni przechodzą szkołę życia. Wszyscy jednak byli zgodni co do jednego– że „ belfer i uczeń tak samo marzą i się śmieją, i z nadzieją spoglądają w kalendarze” a „czwóreczka najfajniejsza jest na świecie”. Piosenka „Przepraszamy Was za wszystko” dedykowana nauczycielom i  przekazane im upominki w postaci papierowych sówek z życzeniami  zakończyły uroczyste obchody Święta Edukacji.