• Brak komentarzy do wyświetlenia.

Mali ratownicy

W ostatnich dniach klasę 2a odwiedził specjalny gość. Była nim mama jednego z uczniów, która jest pielęgniarką. Pani Pamela w przystępny sposób przybliżyła dzieciom tematykę pierwszej pomocy.  Uczniowie pracowali w grupach, omawiali sposoby udzielania pomocy w sytuacjach, z którymi mogą się spotkać, m.in.: skaleczenia,  złamania, oparzenia, udaru cieplnego.  Dowiedzieli się, jak prawidłowo wezwać pomoc. Poznali też bardzo ciekawy sposób na zapamiętanie, jak ułożyć osobę nieprzytomną w pozycji bezpiecznej. Okazało się, że każdy z uczniów może być małym ratownikiem!

Nasza sala lekcyjna wzbogaciła się o profesjonalną apteczkę, w której jest wszystko, co potrzebne, by zaradzić temu, co najczęściej przytrafia się uczniom w szkole – drobnym skaleczeniom.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Pameli za poświęcony czas i mamy nadzieję na kolejne spotkanie!

Komentowanie jest wyłączone.