• Brak komentarzy do wyświetlenia.

Chór szkolny

W szkole organizowane są zajęcia muzyczne- chór. Uczestniczą w nich uczennice i uczniowie klas 4-8, raz w tygodniu, jedną godzinę. Repertuar jest bardzo urozmaicony: pieśni patriotyczne, religijne, dziecięce i młodzieżowe. Uczestnicy zajęć rozwijają muzykalność, umiejętności wokalne i społeczne. Dzieci śpiewają jedno- i dwugłosowo. Uczniowie i uczennice grając na instrumentach częściowo sobie akompaniują na różnych instrumentach.

Chór bierze udział w imprezach i uroczystościach szkolnych: Dzień Niepodległości, jasełka, kolędowanie, piknik, zakończenie roku szkolnego a także miejskich w OCK.

Chętni uczniowie biorą udział w konkursach muzycznych:

2023r.- udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej MDK

2024r.-  I miejsce duetu w IV Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek i wyróżnienie uczennicy kl.2a

Sala muzyczna jest wyposażona w sprzęt audiowizualny, nagłaśniający, pianino cyfrowe, keyboard, dzwonki chromatyczne i inne instrumenty perkusyjne. Instrumenty są udostępniane dzieciom podczas lekcji, przerw, czy zajęć chóru.

Na lekcjach uczniowie aktywnie spędzają czas śpiewając, grając czy tańcząc, sami też prezentują swoje umiejętności np. gry na skrzypcach, wiolonczeli, gitarze elektrycznej.

W szkole organizowane są również konkursy muzyczne:

– konkurs pieśni patriotycznej kl.1-8

– Mam Talent kl.1-8

– Konkurs Wiedzy o Muzyce Rozrywkowej, w tym roku zespół Queen kl.5-8

Co roku organizowane są dla klas 1-8 audycje muzyczne z udziałem profesjonalnych muzyków, których tematyką są instrumenty i muzyka różnych kontynentów. Szkoła współpracuje również z Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia w Oświęcimiu w zakresie udziału w audycjach i koncertach.

Szkoła jest otwarta na propozycje  rodziców, uczniów. Pragniemy włączyć rodziców (bliskich) do wspólnego muzykowania, występowania z dziećmi podczas imprez szkolnych np. pikniku.

Komentowanie jest wyłączone.