Zajęcia rozwijające zainteresowania z zakresu kodowania i programowania „Zaprojektuj swój świat”.

Dzięki zastosowaniu nowatorskich metod nauczania, pozwalamy naszym uczniom na wszechstronny rozwój i doskonalenie umiejętności w różnych dziedzinach. Dlatego też chcąc pobudzić wyobraźnię przestrzenną, ciekawość poznawczą i zdolność logicznego myślenia, klasa 1b realizuje zajęcia rozwijające zainteresowania z zakresu kodowania i programowania „Zaprojektuj swój świat”. W trakcie pierwszych zajęć uczniowie przemierzali ścieżki tworząc zakodowane mapy. W drugim tygodniu września zaprzyjaźniliśmy się z niezwykle sympatycznym robotem, który poruszał się zgodnie z instrukcją dzieci. Tworzenie zaszyfrowanych haseł, czy odkrywanie zakodowanych wskazówek, pozwala na kształtowanie kompetencji potrzebnych do nauki programowania.