• Brak komentarzy do wyświetlenia.

Innowacja pedagogiczna w klasie 2a

W klasie 2a realizowana jest innowacja pedagogiczna „Odkrywcy. Sztuka”. Na ostatnich zajęciach uczniowie mieli okazję poznać wynalazki genialnego twórcy Leonardo da Vinci. Pracując w grupach i oglądając zdjęcia z wystawy prototypów wynalazków, które na podstawie szkiców mistrza wykonali włoscy rzemieślnicy, dzieci próbowały odgadnąć, do czego mogły służyć dane przedmioty. Niektóre wynalazki nie były trudne do odgadnięcia (np. rower, kusza, zegar, łańcuch, paralotnia, drabina wysuwana), ale inne np. młot automatyczny, samochód, czy maszyna do stawiania kolumn wymagały głębszej analizy. Wyobraźnia mocno u wszystkich pracowała! Trudno było uwierzyć, że wymyślił to wszystko jeden człowiek, w dodatku urodzony 571 lat temu! Podczas zajęć uczniowie rozszyfrowali też zagadkę tajemniczego pisma, jakim posługiwał się włoski geniusz – Leonardo da Vinci.

Komentowanie jest wyłączone.