30. Ogólnopolska Nagroda Literacka Im. Kornela Makuszyńskiego Galeria Książki w Oświęcimiu

Uczniowie naszej szkoły świętowali razem z Koziołkiem Matołkiem aż trzy dni!

W środę 4 października uczniowie klasy 3b wzięli udział w warsztatach „Na Arce u Noego”
i tworzyli papierowy teatrzyk Kamishibai na podstawie książki „Stary Noe” Zuzanny Orlińskiej. Kolejnego dnia klasa 2a uczestniczyła w przedstawieniu pt. „W 7 dni dookoła bajek”, podczas którego dzieci mogły przypomnieć sobie znane bajki i wierszyki. Była też okazja do wspólnego śpiewania i tańców. Finałową Galę  mieli przyjemność obserwować uczniowie klasy 3a, którzy później  wzięli udział w spotkaniu z pisarką Joanną Papuzińską, autorką omawianej w klasie 3 lektury „Asiunia”. Dzieci były oczarowane poznaniem pani Papuzińskiej – tytułowej Asiuni. W kameralnej atmosferze spotkania otworzyły się i zadawały autorce wiele pytań oraz zdobyły „trofeum” – autograf pisarki.

Dziękujemy Galerii Książki za zaproszenie na obchody Święta Książki Dziecięcej.