80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

#ŁączyNasPamięć #AkcjaŻonkile #polinmuseum @polinmuseum

W dniu 19 kwietnia nasza szkoła włączyła się w obchody 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim poprzez udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 Rokiem Pamięci Bohaterek i Bohaterów Getta Warszawskiego. Powstanie kwietniowe było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszym powstaniem miejskim w okupowanej Europie.

W ramach obchodów rocznicowych uczniowie klas starszych wzięli udział w zajęciach dotyczących powstania w getcie warszawskim oraz wykonali żółte żonkile – symbol zbiorowej pamięci – które zostały rozdane społeczności szkolnej.