Światowy Dzień Poezji

Z okazji Światowego Dnia Poezji w bibliotece szkolnej został zorganizowany szkolny konkurs recytatorski  dla uczniów klas 1-3. Uczniowie wraz z nauczycielami Edytą Grabecką i Beatą Kapcińską- Jurczyk licznie odwiedzili bibliotekę i z zapartym tchem śledzili występy uczestników konkursu. Recytatorzy wykazali się dobrą znajomością tekstów, zdolnościami aktorskimi oraz wykorzystywali rekwizyty sceniczne.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Michalina Cybuch klasa 1a

II miejsce (alfabetycznie):

Anna Janiga, klasa 3a, Wojciech Saternus klasa 3b, Selena Wojciszyn klasa 2a

III miejsce: Jakub Poloński klasa 3a

Konkurs zorganizowali: nauczyciel bibliotekarz Anna Domosławska i nauczyciele świetlicy szkolnej.

Nagrody dla zwycięzców zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W ramach Światowego Dnia Poezji  uczniowie klas 1-3 wzięli również udział w spotkaniach czytelniczych na podstawie książki Artura Andrusa „O dentyście, który bał się małego Franka” i w pocie czoła tworzyli rymowane zaklęcia ze świata tajemniczych Nanibów. Natomiast uczniowie klasy 6a uczestniczyli w konkursie „Rap Battle 6a” i rapowali w oparciu o autorskie teksty.