Krasnoludki są na świecie… zajęcia otwarte w świetlicy

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego przez naszą szkołę w roku szkolnym 2022/2023 w dniu 6 marca w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia czytelnicze w klasie 1a. Zajęcia przygotował i przeprowadził nauczyciel Edyta Grabecka. Uczniowie jak za dotknięciem zaczarowanej różdżki przenieśli się w bajkowy świat krasnoludków. Niczym krasnoludki z wiersza Marii Konopnickiej wykazali się niezwykłymi umiejętnościami. Doskonale sprawdzili się w roli znawców literatury dziecięcej i odgadywali nazwy postaci literackich. Wiele emocji było w czasie wykonywania zadania – pisania na pozór niewidzialnym atramentem z soku z cytryny. W trakcie zabaw dzieci dowiedziały się, że książki są źródłem wiedzy i pozwalają przenieść się w świat pełen magii. Przekonały się, że w bajkach wszystko jest możliwe. Na zakończenie zajęć uczestnicy wykonali prace plastyczne: zaproszenie do świata baśni, postać krasnoludka, szczęśliwa koniczynka, do których wykorzystane zostały materiały zakupione w ramach NPRCz.

Zachęcamy uczniów do sięgania po ulubione lektury. Warto czytać książki i szukać w nich odpowiedzi na nurtujące pytania. Dzięki książkom dziecko uczy się rozróżniać dobro od zła, doskonali zdolności językowe, ćwiczy koncentrację uwagi.

Zajęcia miały charakter otwarty.