Wyślij pączka do Afryki 2023

16 lutego odbyła się w naszej szkole akcja Wyślij pączka do Afryki, którą zapoczątkowali gimnazjaliści w 2014 roku. Polega ona na sprzedaży pączków, z których uzyskany dochód przekazujemy fundacji Kapucyni i misje. Misjonarze w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie zamieniają naszą darowiznę na pomoc potrzebującym.
Rachunek jest prosty:
pączki = czysta woda ze studni głębinowych, ciepły posiłek i kolejny rok nauki w szkole, przedszkola, kaplice w wioskach.
W sumie ze sprzedaży pączków w Tłusty Czwartek zebraliśmy 1900 zł.
Warto zaznaczyć, że szczególnie w realizacji przedsięwzięcia pomogły nam:
• cukiernia AWA, która w tym roku przekazała 100 pączków,
• cukiernia MAJA- 40 pączków,
•Fabryka Maszyn i Urządzeń „OMAG” sp. z o.o., która zamówiła dla nas 100 pączków.
W akcję szczególnie zaangażowały się wolontariuszki z klasy VI i VIII.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!
Ponadto 17 lutego nagrodzono dwóch uczniów, którzy zakupili najwięcej pączków- Tomasza Stachurę z klasy 5a i Sebastiana Pawłowskiego z klasy 5b. Odbyło się także losowanie trzech koszulek z nadrukiem SOS dla Afryki, które przekazano uczniowi Janowi Chrostkowi z klasy 1a i dwóm uczennicom z klasy 8a- Lenie Bratek i Alicji Polońskiej.