Praktyczna lekcja chemii

Dnia 20 stycznia (piątek) klasa 8a wybrała się na lekcję chemii, która odbyła się w firmie Synthos. Podczas spotkania,  eksperci firmy oraz ekolodzy  podzielili się ciekawostkami o „zielonej chemii” a także opowiedzieli o działaniach chemicznych koncernu związanych ze zrównoważonym rozwojem. Uczniowie dowiedzieli się z czego firma Synthos słynie, czego są producentem i jaki wpływ mają na środowisko. Jak się okazało, chemia może być zielona ? i przyjazna dla środowisku?. Podczas lekcji, uczniowie rozmawiali o ochronie środowiska, w jaki sposób prawidłowo segregować śmieci oraz co możemy zrobić, by zadbać o naszą planetę ? ponieważ każdy z nas ma ogromny wpływ na stan jej środowiska. Po spotkaniu z ekspertami uczniowie zwiedzili laboratorium chemiczne, gdzie badaniom poddawane są próbki materiałów produkowanych przez Synthos. Po wizycie w laboratorium, przyszedł czas na poznanie tajników pracy strażaków stacjonujących w Zakładach chemicznych.
Dziękujemy firmie @Synthos za pouczającą lekcję.