15 grudnia uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Planetarium do Chorzowa. Celem wyjazdu było utrwalenie wiedzy z dziedziny geografii, fizyki i astronomii. Uczniowie wraz z przewodnikami edukatorami zwiedzali nowoczesne, interaktywne wystawy. Mieli możliwość rozszerzenia wiedzy na temat Ziemi i Księżyca. Poznali przyrządy meteorologiczne takie jak anemometr, higrometr, deszczomierz i odczytywali  ich pomiary. Sprawdzali czułość sejsmografów. Przez kilkanaście minut mieli okazję poczuć się jak gwiazdy telewizji zapowiadając pogodę w specjalnie przygotowanym studio greenroom. Przebywali pod kontrolą w skrajnych warunkach klimatycznych na Syberii, na Antarktydzie, na Pustyni Saharze i w wilgotnym lesie równikowym. Poznali genezę tworzenia się tornad i doświadczyli trzęsieni Ziemi na Alasce, w Grecji i tąpnięcia w kopalni na Śląsku w nowoczesnym  symulatorze. Poznali różne typy fal oraz prowadzili obserwację przez teleskopy. Obejrzeli film 3D dotyczący planet Układu Słonecznego.