W czwartek, 16 listopada, klasy drugie pojechały do Katowic, aby odwiedzić Bajkę Pana Kleksa.
Dawno, dawno temu w odległej Fabryce Porcelany… słynny nicpoń Bebok, podczas jednej z wielu podróży Pana Kleksa, wykradł i schował trzy jego bardzo ważne skarby: guzik z czapki Bogdychanów, magiczny kałamarz oraz szmaragdową szkatułkę doktora Paj-Chi-Wo.

Skoro Pan Kleks potrzebował  pomocy w odnalezieniu ukrytych przedmiotów, uczniowie z klasy 2a i 2b nie zwlekali. Z radością i zapałem wkroczyli w magiczny świat zwierząt żyjących w Ostatnim Rezerwacie Przyrody. Odkrywali, jakie tajemnice skrywa Kraina Szpaka Mateusza. Z wielką determinacją pokonywali tor przeszkód w podniebnym Psim Raju. Wypłynęli w  rejs statkiem Apolinary Baj z Królestwa Bajdocji. By w końcu polecieć najszybszym ścigaczem w kosmosie Voltan II na Planetę Fantazja. Uczniowie wykazali się zręcznością, sprytem, i zaginione skarby pana Kleksa zostały odnalezione.

To był miło spędzony dzień.